Podporujeme romské studenty na cestě za vzděláním
Podporujeme romské studenty na cestě za vzděláním

 


Kontakt

Náš pracovní tým


Kristina Studená

Vedoucí Vzdělávacího programu Gendalos
Vystudovala češtinu a němčinu na Pedagogické fakultě, kde se v rámci doktorského studia věnovala tomu, jak využít zážitkovou pedagogiku pro rozvoj čtenářství mladých lidí. Baví ji propojování různých oborů a směrů, organizování akcí v ČR i v zahraničí. Když má volno, potkáte ji nejčastěji s barvami v ruce značit turistické trasy na Ukrajině nebo s knihou v parku. Jako vedoucí Vzdělávacího programu Gendalos má na starost koordinaci týmu, udržitelnost a rozvoj programu. Nejvíc ji ale těší, když vidí, jak mají mladí lidé nejen dobrý pocit ze sebe sama, ale že přenáší své nadšení a motivaci i na své okolí.

Pavla Kolářová

Pedagogická pracovnice

Do Brna mě z jižních Čech zanesla studia – sociální antropologie a mezinárodní vztahy. Ty mě zase zanesly do různých koutů Evropy, studovala jsem ve Slovinsku, pracovala v Belgii. Láska k Brnu mě pak přivedla zase zpátky do města mé alma mater a dlouholetá práce s dětmi a mládeží zase do Gendalos. Dlouhodobě se věnuji neformálnímu vzdělávání, ve kterém vidím velký smysl a dopad, a práci s mládeží nejen v Brně, ale i mezinárodně v rámci výměn mládeže a školení Erasmus+. Gendalos je pro mě velkou příležitostí, jak přenést mé zkušenosti s prací s mladými lidmi z různých kultur a etnik na lokální úroveň s radostí a motivací mi vlastní.
V rámci své práce v Gendalos se věnuji doučování, spolupráci se školami a propagaci zahraničních příležitostí pro mládež.

Kristýna Kaniová

Pedagogická pracovnice

Vyrostla jsem v Opavě, ale Brno je můj druhý domov. Vystudovala jsem speciální pedagogiku. Během studia jsem odjela na zahraniční pobyt do Dánska a měla tak možnost porovnat různé přístupy ke vzdělávání a pedagogice. Mám zkušenost s dobrovolnictvím v neziskových organizacích a prací s dětmi a mládeží jako spoluvedoucí pěveckého sboru. O víkendu sednu na kolo, jedu se vykoupat na přehradu, a potom to stočím na letiště do Medlánek, kde pozoruji kluzáky. V Gendalos mě nejvíce baví přímá práce se studenty a studentkami.

Martina Hojsáková

Pedagogická pracovnice

Brno je mým rodným městem a prožila jsem zde i svá studentská léta. Vystudovala jsem Sociální pedagogiku a volný čas. Uvědomuji si, jaký vliv na mladého člověka mohou mít volnočasové aktivity a proto jsem ráda, že se v Gendalos vydáváme i tímto směrem. S IQ Roma servis jsem se poprvé setkala během dobrovolnictví a už tehdy jsem si v organizaci přála pracovat. Nyní se mi tento sen splnil a já se těším ze smysluplné práce se studenty.
V Gendalos mám na starost motivační aktivity pro studenty – setkání Gendalos, workshopy, exkurze a kulturní návštěvy, výjezdy a výlety.

Marie Paštrnáková

Pracovnice v sociálních službách

Studovala jsem Etnologii na Filosofické fakultě v Brně. Hned po studiu jsem začala pracovat na břeclavské pobočce IQ Roma Servisu jako pracovnice sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Zároveň mám na starost studenty Gendalos z Břeclavi a okolí. Od dětství jsem snila o tom, že odjedu do nějaké chudé země, kde budu pomáhat potřebným a poznávat jejich kulturu. S přibývajícím věkem jsem si však uvědomila, že není potřeba cestovat tisíce kilometrů. Stačí otevřít oči a pomoci i lidem, kteří se nachází v mém bezprostředním okolí.


: marie.pastrnakova@iqrs.cz
  |  : 777 453 548 |  : Marie IQrs Paštnáková

Nikol Muselíková

Pracovnice v sociálních službách

Vyzkoušela jsem si studium více oborů, ale nakonec jsem se začala věnovat pedagogice. Pracovala jsem jako asistentka pedagoga nebo jsem připravovala studenty na přijímačky na vysokou. To mě přivedlo ke studiu Sociální pedagogiky, kterému se stále věnuji a při práci v IQ Roma servisu z něj velmi čerpám. V IQčku vyjíždím za rodinami a studenty do Bučovic a okolí a pomáhám jim postrčit k životu, který si přejí. Když mám zrovna volno, moc ráda fotím, cestuju, čtu nebo trávím čas v přírodě.


Kontakt

Organizace


Gendalos

Jsme součástí IQ Roma servis, z.s.
: +420 543 213 310
: IQ Roma servis, z.s., Vranovská 846/45, 614 00 Brno, Česká republika
: iqrs@iqrs.cz